Switch L2 cu management 48 Porturi 10/100Mbps şi 4 Porturi gigabit

Tp-Link
899,99 RON (TVA inclus) 1.532,99 RON
Drept de retur in 30 zile de la comanda.
Tp-Link
Acest produs nu este disponibil momentan. Vrei sa te anuntam cand revine?
Cod produs - SKU TL-SL3452
Stoc limitat

Descriere

Ce Face Acest Produs 

Dezvoltat pentru cerinţele companiilor mici şi mijlocii, TP-LINK TL-SL3452 integrează caracteristici de management L2 de bază, cum ar fi 802.1Q VLAN, 802.1P QoS, ACL (Access Control List). Oferă o performanţă ridicată cu 48 porturi 10/100Mbps şi 2 port-uri 10/100/1000Mbps, pentru livrarea unui troughput maxim al reţelei companiei. Mai mult, TL-SL3452 vine echipat şi cu 2 slot-uri SFP Gigabit, oferind o şi mai mare flexibilitate a reţelei. În final, acest switch L2 cu management este echipat cu avansate caracteristici de securitate şi administrare cum ar fi autentificare 802.1x la nivelul portului, Storm Control, Port Security, Quality of Service (QoS) , STP/RSTP/MSTP şi IGMP Snooping pentru a furniza stabilitate şi capabilităţi îmbunătăţite de management al traficului. De asemenea, interfaţa web de management uşor de utilizat, împreună cu CLI, SNMP şi RMON, oferă o instalare şi o configurare mai rapidă, cu un timp scăzut de mentenanţă a reţelei.

 

Securizaţi Funcţionarea Reţelei

Switch-ul TL-SL3452 suportă autentificare 802.1x, care, folosită coroborat cu un server RADIUS cere o informaţie de autentificare preliminară acordării accesului la reţea. De asemenea, suportul oferit de Port Security şi Storm Control protejează împotriva broadcast/multicast storm, atacurilor ARP, etc. TL-SL3452 asigură o securitate ridicată a reţelei.

QoS (Quality of Service)

Pentru a integra servicii de voce, date şi video într-o singură reţea, TL-SL3452 aplică politici QoS. Administratorul poate desemna prioritatea traficului pentru a obţine transferul de voce şi video întotdeauna clar, fluent şi fără zgomot.

Caracteristici Abundente de Layer 2

Pentru o mai mare aplicabilitate a funcțiilor de Layer 2, TL-SG3452 suportă o gamă largă de caracteristici de Layer 2, printre acestea incluzându-se 802.1Q VLAN tag, Port Mirroring, STP/RSTP/MSTP, Link Aggregation Control Protocol și funcția 802.3x Flow Control. Mai mult, switchul oferă funcții avansate de întreținere a rețelei, cum ar fi Detectarea Buclelor de Rețea, Diagnosticare Cablu și IGMP Snooping. Funcția de IGMP Snooping se asigură că switchul transmite stream-urile multicast către utilizatorii autorizați, în timp ce funcția IGMP throttling & filtering restricționează utilizatorii neautorizați la nivel de port, pentru a preveni accesul persoanelor
neautorizate.

Caracteristici de Management la Nivel Enterprise

TL-SL3452 suportă diverse caracteristici standard de management uşor de utilizat, cum ar fi interfaţă grafică web (GUI) intuitivă sau standardul în industrie al interfeţei în linie de comandă (CLI). Mai mult, suportul SNMP (v1/2/3) şi RMON oferit dă posibilitatea switch-ului de a fi interogat pentru aflarea informaţiilor importante şi de a întinde curse evenimentelor anormale. Aceasta partajare a informaţiei vitale de management salvează timp şi bani. Cu Link Aggregation, protocolul Spanning Tree (STP/RSTP/MSTP) şi IGMP Snooping se poate construi o reţea stabilă, fluentă şi flexibilă pentru clienţii enterprise.


CARACTERISTICI HARDWARE
Standarde și Protocoale IEEE 802.3i,IEEE 802.3u,IEEE 802.3ab,IEEE802.3z,IEEE 802.3ad,IEEE 802.3x,IEEE 802.1d,IEEE 802.1s,IEEE 802.1w,IEEE 802.1q,IEEE 802.1x,IEEE 802.1p
Interfață 48 Port-uri RJ45 10/100Mbps Auto-negociere RJ45 (Auto MDI/MDIX),
2 Port-uri RJ45 10/100/1000Mbps Auto-negociere (Auto MDI/MDIX),
2 Port-uri SFP Gigabit,
1 Port Consolă (RS232)
Rețea media 10BASE-T: cablu UTP cat. 3, 4, 5 (maxim 100m)
STP EIA/TIA-568 100Ω (maxim 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: cablu UTP cat 5, 5e (maxim 100m)
STP EIA/TIA-568 100Ω (maxim 100m)
1000BASE-X: MMF, SMF
Număr ventilatoare Fără ventilator
Alimentator 100~240VAC, 50/60Hz
Consum Energie Maxim: 20.3W (220V/50Hz)
Dimensiuni (L x l x H) 17.32*10.2*1.73 in.(440*260*44 mm)
Montare Rack Mountable
CARACTERISTICI SOFTWARE
Calitatea Serviciului Support 802.1p CoS/DSCP priority
Support 4 priority queues
Queue scheduling: SP, WRR, SP+WRR
Port/Flow- based Rate Limiting
Voice VLAN
VLAN Suportă simultan până la 4K VLANs simultaneously (fără 4K VLAN IDs)
Port/ MAC/Protocol-based VLAN
GARP/GVRP
Management configurare VLAN
Listă Control Acces Pe bază de port, pe bază de MAC, pe bază de IP,
Pe bază de VLAN, pe bază de LAG
Securitate IP-MAC-Port-VID Binding
IEEE 802.1X Port/MAC Based authentication, Radius,Guest VLAN
DoS Defence
Dynamic ARP inspection (DAI)
SSH v1/v2
SSL v2/v3/TLSv1
Port Security
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control

Detalii

SKU
TL-SL3452
Categorii
Greutate
2
Brand
Garantie
24 luni
Porturi
4 X SFP
Port Lan
48 x 10/100 Base-TX (RJ-45)

Ce spun clientii

Detii sau ai utilizat produsul?
Posteaza review